VİDEO GALERİ » »

Trump'ın danışmanı 15 Temmuz darbe girişimini 'alkışlatmış'

Trump'ın danışmanı 15 Temmuz darbe girişimini 'alkışlatmış'
ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı emekli general Michael Flynn'in 15 Temmuz akşamı yaptığı ilginç bir konuşma ortaya çıktı. TSK'dan bir yetkiliyle irtibatta olduğunu belirten Flynn, darbeciler için 'alkışlanmayı hak edi
21 Kasım 2016 Pazartesi 11:39

ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı emekli general Michael Flynn'in darbe gecesi yaptığı ilginç bir konuşma ortaya çıktı. 

Flynn, ABD seçimlerinden bir gün önce kaleme aldığı yazısıyla dikkat çekmişti. Siyasi analiz sitesi The Hill için "Müttefikimiz Türkiye bir krizin içinde ve desteğimize ihtiyacı var" başlıklı yazıda Flynn "Türkiye'nin bakış açısıyla Washington, Türkiye'nin Usame bin Ladin'ine sığınak oluyor" diyerek Gülen'in iade edilmesi gerektiğini belirtmişti. 

Daha sonra ise Flynn'in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ticari ilişkileri bulunan gizli bir Hollanda firması tarafından lobi faaliyeti yürütmek üzere işe alındığı iddia edilmişti. 

15 Temmuz akşamı katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye'de darbe girişiminin yaşandığını haber veren Flynn, TSK'dan bir yetkiliyle irtibatta olduğunu belirtiyor.

Türkiye'nin Erdoğan yönetimi altında İslamcılığa kaydığını belirten ve bununla ilgili Obama'ya da eleştirilere getiren Flynn, TSK'dan yapılmış bir açıklamayı aktardıktan sonra salonda bulunanlara darbe girişimini 'alkışlatıyor'.

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58