VİDEO GALERİ » »

Şehit polisin nişanlısı yürekleri dağladı!

Şehit polisin nişanlısı yürekleri dağladı!
FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan polis memuru Ferhat Koç'un 31 Temmuz'da düğün yapacağı nişanlısı Gizem Koç'un anlattıkları yürekleri dağladı.
05 Ağustos 2016 Cuma 13:57

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığına atılan bombalar sonucu şehit olan  polis memuru Ferhat Koç'un 31 Temmuz'da düğün yapacağı nişanlısı Gizem Koç, 15  Temmuz gecesi yaşananları ve yaptığı görüşmeyi unutamıyor.

Bir süre önce nikah masasına oturan ve 31 Temmuz'daki düğün törenleri  için gün sayan Ferhat-Gizem Koç çiftinin mutluluğu, FETÖ'ye bağlı darbeci  askerlerin Özel Harekat Daire Başkanlığına attığı bombalarla yarım kaldı.

    Bombalı saldırıda, "eşim, nişanlım, sevgilim, aşkım, her şeyim" diye nitelendirdiği polis memuru Ferhat Koç'u kaybeden ve nişanlısının hediyelerini, fotoğraflarını bir an olsun yanından ayırmayan Gizem Koç, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, nişanlısıyla aralarındaki aşkın, sevginin kelimelerle anlatılamayacak  kadar tarifsiz olduğunu ve 15 Temmuz gecesinin, çok sevdiği Ferhat ile kendisini  ayırdığını söyledi.

    Darbe girişiminin olduğu geceyi anlatırken gözyaşlarına boğulan Koç,  şehidin, Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünü  bitirdikten sonra atanamadığı için polislik mesleğini seçtiğini anlattı.

    Nişanlısının ilk önce Başbakanlık Ulaştırma Biriminde görev yaptığını  dile getiren Koç, ardından Havacılık Daire Başkanlığının sınavlarını kazanarak,  uçuş ekibinde çalışmaya başladığını aktardı.

    - Gelinlik provasını kendi istediği nöbet nedeniyle iptal etti

    2012'de bir arkadaşının düğününde gönlünü kaptırdığı şehit polis  memuru Ferhat Koç ile 15 Temmuz akşamı gelinlik provaları olduğunu ifade eden  Gizem Koç, çevresinde merhamet ve cömertliğiyle tanınan nişanlısının, o gece  ısrarla nöbet tutmak istediğini vurguladı.

    Koç, cuma akşamı gelinliğini almayı planladıklarını, 20.00'de  randevuları olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

    "Onu iptal etmemi istedi, ben de 'nöbet yazdırma ertelemeyelim' dedim.  Çorum'da Hitit Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanmıştı ve sık sık oraya  gidiyordu. O yüzden 'tutmam gerekiyor, onlar bana o kadar yardımcı oldular okula  giderken, bunun karşılığında bırak bugün nöbet tutayım' dedi. Ben de gelinlik ve  damatlık randevusunu cumartesiye aldım. Gece 23.00'e doğru mesaj attım,  iletildiğini gördüm. Tekrar aradım, 'hayatım darbe var diyorlar'' dedim. 'Evet  burası da karıştı, şu anda lamba arıyorum' dedi. Normalde telefonu kapatırdı,  kapatmadı. Elektrik olmadığı aklıma gelmedi, nedenini de soramadım. Tüm sesleri  duydum, daha sonra ona 'siz uçacak mısınız?' diye sordum. Kendisi bana 'F16'lar  varken biz uçamayız, sadece helikopteri hazırlıyoruz.' diye cevap verdi.  Korktuğumu söyleyince de bana 'Merak etme hayatım seni çok seviyorum' dedi ve  kapattı. 23.08'de aradığımda o saatte şehit olmuş. 22 Temmuz'da Bursa'da, 31  Temmuz'da Ankara'da düğünümüz olacaktı.''

    - "Melek gibiydi, uçtu gitti"

    Sınıf öğretmenliği görevi için Hakkari'nin Yüksekova ilçesine tayini  çıktığında nişanlısının çok tedirgin olduğunu dile getiren Koç, ''Yanıma fazla  gelemeyecek diye çok üzüldü. Aşkı, sevgisi bambaşkaydı. Saç telimden saatime,  kopan elbisemin parçasından küpeme, her şeyimi saklıyordu. Bizim aşkımız şimdiki  aşklar gibi değildi, onun sevgisinden korkuyordum. Helikopter polisiydi zaten,  uçmayı çok seviyordu. Melek gibiydi, girdi hayatımıza ve uçtu gitti.'' dedi.

    15 Temmuz gecesi şehit olan nişanlısının ardından gözyaşı döken Gizem  Koç, şunları kaydetti:

    "Bana 'seni sevdiğimi biliyorsun ama içimi açıp görsen aklını  yitirirsin, seni ne kadar çok sevdiğimi orada görürsün' derdi. Hayatındaki ilk  aşkı bendim, son da ben oldum. 'Bir insan bir insana bu kadar aşık olabilir mi?'  derdi. Gecenin vaktinde yazdığı sayfalarca mesajlardan bir kız korkmaz, memnun  olur. Ben onun sevgisinden korkuyordum, onun sevgisine yetişemeyeceğimi  düşünüyordum. Bana 'seni nefesim olduğu sürece, bu akıl bende kaldığı sürece  seveceğim' diyordu. Rabbim mekanını cennet eylesin."

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58