Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kısıtlamaların nasıl kaldırılacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kısıtlamaların nasıl kaldırılacağını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pandeminin seyrine göre kısıtlamaların il il kaldırılıp yine seyre göre il il getirilebileceğini belirtti. Koca ayrıca, “Mutant virüste, açıkladığımız rakamın çok üstüne çıktık şu anda. İl il artış sürüyor. Artmaya da devam edecek gibi. Mutant virüsün daha kolay bulaştığını, belirtinin daha erken çıktığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında bir düşüş olsa da istenilen seviyeye gelinmediğini belirtti. Koca, "Bir tablomuz var kısıtlamaların esnemesi için. Şu an hala çok uzağız. Şu an için bir gevşeme yok, kısıtlamalara devam edeceğiz. İlerleyen zamanda vaka sayılarını da il il tabloya ekleyebiliriz" ifadelerini kullandı. Koca, pandeminin seyrine göre kısıtlamaların il il kaldırılıp, yine seyre göre il il getirilebileceğini de belirtti.

İL İL MUTASYONLU VAKA ARTIYOR
Ülke genelinde mutant virüsün ciddi şekilde arttığını belirten Koca, şunları söyledi:
"Mutant virüste, açıkladığımız rakamın çok üstüne çıktık şu anda. İl il artış sürüyor. Artmaya da devam edecek gibi. Mutant virüsün daha kolay bulaştığını, belirtinin daha erken çıktığını görüyoruz. İngiltere’de görülen varyantından bahsediyoruz. Bunun daha çok ilde yayıldığını görüyoruz."

 

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58