VİDEO GALERİ » »

Milli füze sistemi TSK'ya teslim edildi

Milli füze sistemi TSK'ya teslim edildi
Roketsan'ın ürettiği 302 milimetrelik Güdümlü Füze ve Silah Sistemi "Kasırga"nın ilk kafile üretimi tamamlandı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.
18 Kasım 2016 Cuma 14:32

Tamamen Roketsan'ın geliştirdiği, karadan - kara hedeflerine karşı kullanılan "Kasırga", yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 30 kilometreden 120 kilometre mesafeye kadar kritik nokta hedeflerini yoğun ve etkili biçimde ateş altına alabiliyor. Sistem bu üstün özellikleriyle zamanında, doğru ve yüksek ateş gücü sağlayarak, manevra birliklerine mükemmel ateş desteği verecek.

TSK'ya fırlatma, taşıma yükleme ile komuta aracı ve 302 mm füzelerin teslimatının yapıldığı törene Milli Savunma Bakanı Işık da katıldı. Işık, Türk mühendis, tasarımcı ve işçilerinin ürettiği yüzde 100 yerli ve milli bir sistem olan "Kasırga"nın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) vurucu yeteneğini artıracağını belirtti. Işık, "Türkiye'de hem kendi ihtiyaçlarımızı yerli ve milli imkanlarla karşılarken aynı zamanda bu teknolojileri geliştiren, dost ve kardeş ülkelere bunları satan bir ülke konumuna hamd olsun geldik. Bugün burada Kasırga bunun güzel bir örneği" dedi. 

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58