VİDEO GALERİ » »

Kılıçdaroğlu:"Ülkücüler en az benim kadar vatanseverdir"

Kılıçdaroğlu:"Ülkücüler en az benim kadar vatanseverdir"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın'da uğradığı silahlı saldırıda yaralanan genel başkan yardımcısı Tezcan'ı hastanede ziyaret etti. Saldırıları 'Ülkücüler yaptı" iddiasına tepki gösterdi.
30 Ekim 2016 Pazar 12:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı saldırıya uğrayan partisinin genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Basın mensuplarının "Saldırıyı yapan kişinin Ülkücü olduğu iddiası var, ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine açıklama yapan Kılıçdaroğlu,"Ülkücü kardeşlerimize yönelik olarak böyle bir iddia geldi ama ben buradan gayet net ve gayet açık Türkiye'deki bütün ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim.  Biz nasıl Türkiye’nin geleceği ve bekası için endişe duyuyorsak, samimi ülkücüler de aynı kaygıyı taşıyor. Eline silah alıp bir siyasiye ateş etmek sadece ve sadece ülkücüleri karalamaktır. O kişi asla ülkücü olamaz. Böyle bir insanın adını kullanması da başlı başına bir sorundur. Biz ister ülkücü olsun, ister başka bir düşüncede olsun eline silah alıp kendi idealini gerçekleştirmek bir başkasına ateş edeni öldüreni vatansever olarak göremeyiz." dedi.

SALDIRI PLANLIDIR

Saldırının planlı olduğunu ve şüphelilerin önceden restoranda rezervasyon yaptırdığı bilgisini de veren Kılıçdaroğlu, "Provokasyon yapanlar umarım kısa sürede yargının önüne çıkartılmış olur. Valiyi ziyaret ettik, saldırıdan üzüntüsünü söyledi. Başsavcıyı ziyaret ettik. Olayı dikkatle takip ettiklerini ifade ettiler. Kısa sürede saldırganların yakalanıp gözaltına alınmaları önemli. Aydın emniyetine ve polislere şükranlarımı sunuyorum. Bizdeki izlenim Bülent Bey’e karşı planlı bir saldırının olduğu, önceden hazırlandığıdır. Orada önceden yer ayırtıyorlar, oraya geliyorlar, Bülent Bey’in masanın hemen arkasına oturmak istiyorlar. Planlı saldırının arkasındaki güçlerin ve iradenin ortaya çıkartılması bizim için çok önemli" dedi.

'CHP’YE KARŞI SALDIRILAR YAPILIYOR'

CHP’ye yönelik saldırıların olduğunu ve şehit cenazesinde kendisinin önüne kurşun atılmasını da hatırlatan Kılıçdaroğlu, "CHP’ye karşı planlı bir saldırının yapılması bizi üzüyor. Daha önce şehit cenazesinde önümüze kurşun atılmıştı. Bu olay o olayın benzedir, bir başka versiyonudur. Bütün CHP’li vatandaşlarıma seslenmek istiyorum; Ne yaparlarsa yapsınlar, bildiğimiz doğru yoldan şaşmayacağız, sapmayacağız. Provakasyonlara teslim olmayacağız. Onları beklentilerini boşa çıkarmak her CHP’linin görevidir. Bu ülkeyi seviyoruz, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu provakasyonlar, ülkenin karışması, bölünmesi için yapılıyor. Bunlara izin verilmemesi lazım. Vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor" dedi.

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58