VİDEO GALERİ » »

Kılıçdaroğlu'ndan yeni ekonomi paketine eleştiri

Kılıçdaroğlu'ndan yeni ekonomi paketine eleştiri
22 Eylül 2016 Perşembe 16:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni ekonomi paketiyle ilgili eleştiride bulundu. Kılıçdaroğlu, "bu iş kredi kartı borçlarının taksitini artırmakla çözülecek iş değil" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı ekonomideki gelişmelerle ilgili kararlara eleştiride bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Bu kredi kartı taksitini arttırmakla veya bazı alacakları daha uzun taksite bağlamakla çözülecek bir sorun olmanın çok daha ötesindedir. Çünkü olayı daha temelden ele alacaksınız, gerekli reformları yapacaksınız, halka umut vereceksiniz, toplumdan olağan duruma geçtik diye bir algı yaratacaksınız; bu olağanüstü koşullarda iş dünyasında pek çok kişinin mal varlığına el konurken, bankalara talimat verilip aman bunlara kredi açmayın diye pek çok şey söylenirken ekonomik düzelme olmaz. Sadece içerde değil dışarıdan da Türkiye’ye karşı ciddi bir farklı bakış var. Hatırlarsanız yasa çıkardılar ve yurt dışındaki kara paranın bile Türkiye’ye gelip aklanmasını sağladılar. Ona rağmen beklenen olmuyor. Çünkü Türkiye dışarıya çok iyi bir tablo göstermiyor." ifadelerinde bulundu.

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58