VİDEO GALERİ » »

Diyarbakır'daki hain saldırıdan saniyeler önce...!

Diyarbakır'daki hain saldırıdan saniyeler önce...!
Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde, 11 kişinin şehit olduğu terör saldırısında, patlayıcı yüklü minibüsün önünü aracıyla kesen bir sürücü, facianın büyümesini engelledi. Patlamadan önce olay yerinde yaşananların MOBESE görüntülerine ortaya çıktı.
08 Kasım 2016 Salı 13:52

Merkez Bağlar ilçesinde bir tarafı Emek, diğer tarafı ise Hatboyu Caddesi'ne bakan, içerisinde Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerinin bulunduğu Emniyet Müdürlüğü ek binasına, 4 Kasım'da, 3 ton patlayıcı yüklü minibüsle düzenlenen terör saldırısında, 2'si polis, 11 kişi şehit olmuş, 100'ün üzerinde kişi de yaralanmıştı. Patlamanın ardından görgü tanıkları, patlayıcı yüklü minibüsün önünün, olayın yaşandığı yerde bir araç tarafından kesildiğini ve minibüsün kapısını açan araç şoförünün “Bomba var” diye bağırıp, kaçtığını anlatmıştı. O anların MOBESE görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülere göre, patlayıcı yüklü minibüsün önü, Emniyet Müdürlüğü ek binası duvarı yanında siyah bir araç tarafından kesildi. Araçtan inen ve bagajdan sopa alan sürücü, minibüse doğru yürüyerek, kapısını açtı. Araçta patlayıcı düzeneğini gören sürücü, “Bomba var” diye bağırarak, olay yerinden koşarak uzaklaştı. Sürücünün bağırmasıyla yolun sağ ve sol kaldırımlarında yürüyen vatandaşlar da sağa sola kaçıştı. Söz konusu durumun ardından, asıl hedefi yaklaşık 100 metre ilerdeki Emniyet Müdürlüğü ana giriş kapısından içeriye girmek olan terörist, patlayıcı yüklü minibüsü burada infilak ettirdi. Sürücü sayesinde hem minibüsün planlanan yerin gerisinde infilak ettirilmesi hem de vatandaşların kaçmasıyla daha büyük bir facia önlenmiş oldu.

Görgü tanıkları, patlayıcı yüklü minibüsün, siyah araca çarpıp durmaması nedeniyle, araç sürücüsü tarafından önünün kesildiğini iddia etmişti.

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58