Bilim Kurulu Üyesi Sema Turan’dan mutasyonlu virüs açıklaması. Alarm durumu dedi sebebini bir bir anlattı

Bilim Kurulu Üyesi Sema Turan’dan mutasyonlu virüs açıklaması. Alarm durumu dedi sebebini bir bir anlattı
Korona virüs mutasyonun Türkiye’de de görülmeye başlamasıyla birlikte alarm durumunun devam etmesi gerektiğini belirten Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, ''Henüz kısıtlamaları gevşetmeye başlamamalıyız. Çünkü bu mutasyonlu virüsün ülkede ne kadar hızla yayılıp yayılmayacağını bilmiyoruz.” dedi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, mutasyon virüs nedeniyle Türkiye’de kısıtlamalarda gevşemeye gidilmemesi ve alarm durumunun devam etmesi konusunda uyarıda bulundu.

Turan, ''Henüz kısıtlamaları gevşetmeye başlamamalıyız. Çünkü bu mutasyonlu virüsün ülkede ne kadar hızla yayılıp yayılmayacağını bilmiyoruz. O nedenle alarm durumunda olmaya devam etmek durumundayız. Tedbirlere devam edeceğiz. Kısıtlamalar devam edecek.

Ama tabii ki sosyal yaşamın ekonomik yaşamın devamlılığı için de peyderpey birtakım kararlar ortaya çıkabilir; halkı da rahatlatmak adına. Ama bunu da çok iyi bir dengede götürmek gerekiyor'' dedi.

1ba7b7c2230064e6940f6ab8d33e69ff.jpg

 

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58