Atalay Filiz’in çantasından çıkan loto kuponunun sırrı!

Atalay Filiz’in çantasından çıkan loto kuponunun sırrı!
Atalay Filiz'i çantasından çıkan, geçen yıla ait oynanmış bir loto kuponu akıllara kaçarken yanına neden aldığı sorusunu getirmişti. Polis şimdi o numaraların bir şifreleme olduğu yönünde inceleme başlattı.

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı olarak önceki gün İzmir’de yakalanan Atalay Filiz, savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Atalay Filiz cezaevine gönderildi. Seri katil Filiz’in yakalandığında yanında bulunan çantası ise emniyetteki incelemenin ardından adli emanete teslim edildi.

ÇANTASINDAN NELER ÇIKTI?

İzmir'de yakalanan seri katil Atalay Filiz'in çantasında çıkanlar polisi bile şaşkına çevirmişti. Filiz’in çantasından kıyafet ve yaşam malzemelerinin yanı sıra kendi adına düzenlenmiş pasaport, kendisinin fotoğrafının yapıştırıldığı 4 sahte kimlik yine başkası adına ve kendi fotoğrafının olduğu 3 sahte ehliyet, kendisi ve başkaları adına düzenlenmiş 14 banka kartı, kredi kartı, askeri personel yakını kimlik kartı, kendisine benzeyen bir Fransız vatandaşına ait vatandaşlık bilgilerini içeren belge, biri 17 diğeri 15 santimetre uzunluğunda iki avcı bıçağı, biber gazı, 10 bin Türk lirası ve 3 bin 500 Euro para çıkmış, çantada ayrıca çubuklu şekerlerden, oynanmış lotoya kadar birçok ilginç şeyler de bulunmuştu.

600

LOTONUN SIRRI!

Atalay Filiz’in çantasından çıkanlardan en çok loto kuponu merak konusu oldu. Sorgusu yapıldığında 19 Aralık 2015 çekiliş tarihli 2 kolonlu kupona herhangi bir ikramiye isabet etmediği anlaşılıyor. Yani Atalay Filiz değersiz bir kuponu kaçarken bile yanında götürmüş.

PEKİ NEDEN YANINDA TAŞIYORDU?

Atalay Filiz’in eskimiş bir kuponu polisten kaçarken bile neden yanında taşıdığı gizemini koruyor. Emniyet yetkililerinden şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak kuponun bulunması akıllara dünyaca ünlü Brekaning Bad isimli televizyon dizisini getirdi.

Dizinin bir bölümünde; Walter White isimli dizi karakteri, öldürülen bacanağının ve paranın gömülü olduğu yerin koordinatlarını GPS ile tayin tespit edip, o numaralar ile loto oynayarak saklıyordu. Televizyon dizilerine olan ilgisi daha önceki operasyonlarda ortaya çıkan Filiz’in; 5,13,16,20,25,38 ile 7,10,18,39,42,48 rakamlarından oluşan iki kolonluk lotosunun ne anlama geldiği ise şimdilik gizemini koruyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58